header
header

ویلیام توبی هوپر کارگردان فیلم های ترسناک درگذشت + بیوگرافی

توبی هوپر کارگردان فیلم های ترسناک درگذشت

ویلیام توب هوپر کارگردان فیلم های ترسناک درگذشت

بیوگرافی ویلیام توبی هوپر

 

William Tobe Hooper کارگردان، تهیه کننده و فیلم نامه نویس آمریکایی (متولد ۲۵ ژانویه ۱۹۴۳ – وفات ۲۶ اوت ۲۰۱۷) میباشد وی دارای آثاری معروفی همچون The Texas Chain Saw Massacre (کشتار با اره برقی در تگزاس) و Poltergeist میباشد.
توبی هوپر پس لوییس بل و نرمن ویلیام ری هوپر در تگزاز به دنیا امد وی اولین تجربه فیلم سازی خود را با دوربین ۸mm پدرش در سن ۹ سالگی تجربه کرد. هوپر دهه ۱۹۶۰ خود را به تدریس در دانشگاه کالج و مستند سازی گذراند و اولین فیلم کوتاه او یعنی “هیستر ها ” نامزد جایزه اسکار در همان سال ها شد که در این رقابت ها موفق به کسب اسکار نشد.
در سال ۱۹۷۴ فیلم The Texas Chain Saw Massacre را کارگردانی نمود و در سال ۱۹۸۶ دومین قسمت این فیلم را ساخت.

«مهاجمان مریخی»، «احتراق خودبه خود»، «وحشت‌های شبانه»، «مجتمع آپارتمانی»، «تمساح»، «ابزار قتل»، «مرده‌شوی‌خانه» و «جن» از جمله دیگران ساخته‌های این کارگردان آمریکایی هستند.

درگذشت توبی هوپر کارگردان آمریکایی

«توبی هوپر» کارگردان آمریکایی که بیشتر برای ساخت فیلم‌های کلاسیک ژانر وحشت شناخته می‌شد در سن ۷۴ سالگی به دلایل طبیعی در لس آنجلس درگذشت.

درگذشت توبی هوپر کارگردان آمریکایی

 

وی که علاوه بر کارگردانی به فیلمنامه‌ نویسی و تهیه‌کنندگی نیز می‌پرداخت بیشتر عمر خود را صرف ساخت فیلم‌های ترسناک کرد، مجموعه فیلم‌هایی چون «ارواح خبیثه» و همچنین اقتباس تلویزیونی ازرمان «’Salem’s Lot» نوشته «استفن کینگ» کرد که اکنون به عنوان آثار کلاسیک ژانر وحشت شناخته می‌شوند.

 

برچسب ها :