header
header

تاریخ تشییع جنازه پیکر شهید حججی + جزئیات

تاریخ تشییع جنازه پیکر شهید حججی

خبر ها حاکی از آن است که پیکر شهید محسن حججی شنبه یا یکشنبه به عبارتی ۱۰ یا ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ از مسجد جامع به سمت گلزار شهدا میباشد در حال حاضر پیکر آن بزرگوار به دمشق جهت بررسی دی ان ای فرستاده شده است.

تاریخ تشییع جنازه پیکر شهید حججی + جزئیات

طی این جلسه، مسئولان با توجه به امکان تشییع پیکر شهید در شهرهایی مانند تهران، قم یا مشهد، برای تشییع و تدفین شهید در نجف آباد برای شنبه یا یکشنبه هفته آینده (۱۱ و ۱۲ شهریور) برنامه ریزی کردند.

پس گرفتن پیکر شهید محسن حججی از داعش + فیلم

در خصوص مکان دفن شهید نیز، سه پیشنهاد اصلی محل یادمان شهداء، نقطه ای در میان قبور سایر شهدا و یا جایی نزدیک به سالن شهدا مطرح شد ولی در نهایت محل دقیق تدفین، با نظر خانواده شهید تعیین خواهد شد.

مسیر تشییع پیکر شهید محسن حججی

در خصوص مسیر تشییع نیز، حرکت از مسجد جامع به سمت گلزار شهدا پیشنهاد شده و قرار شده مراسم اولین روز خاکسپاری شهید نیز در محل حسینیه فاطمه زهرا در کمربندی شمالی شهر برگزار شود.

البته برای تشییع شهید از محل حسینیه فاطمه زهرا تا گلزار شهدا نیز پیشنهادی مطرح می شود که با توجه به خطرات مرتبط با تردد وسایل نقلیه در کمربندی و بعد مسافت، این موضوع مورد تصویب قرار نمی گیرد.

با توجه به پیش بینی حضور جمعیت قابل توجه از سایر نقاط استان و حتی کشور در این مراسم، قرار شده کمیته اسکان متشکل از دستگاه های مرتبط مانند شهرداری و آموزش و پرورش با همکاری مجموعه های مردمی، برنامه ریزی لازم را در این خصوص انجام دهند.

مشرق

 

برچسب ها :